Tarsus Haber/ Başkan Bozdoğan, “Bu Seçim Şaibeli Bir Seçim Olacak”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve Memleket Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Ozan Mehmet Bozdoğan çeşitli açıklamalarda bulunmak üzere Tarsus ’ta faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya geldi.

Siyaset Yayın: 08 Mart 2024 - Cuma - Güncelleme: 08.03.2024 10:03:00
Editör -
Okuma Süresi: 6 dk.
Google News

Başkan Bozdoğan haksızlıklarla dolu bu süreçte seçimin şaibeli olduğunu ifade ederek, “Ben “Tarsus; oyun oynanacak, hainlik yapılacak, ateşe atılacak bir kent değil sözlerini her yerde her daim ifade ettim. Tarsus’un dört siyasi partisi MHP, CHP, DEM VE İYİ PARTİ tamamen demokratik hakkımızı gasp ederek bu imza attılar. Ben meydanlarda hep dürüstlüğü ve ahlakı anlattım. Anayasa Mahkemesine kişisel başvurumu yapacağım ve oradan çıkacak sonucu halkım da ben de gayet iyi biliyoruz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Peki, bu karar Haluk Bozdoğan’ın lehine geldiğinde seçim şaibeli bir seçim olacak. Şu an da bile şaibeli bir seçim ama kimse bu noktaya dokunmadı, anlatmadı” dedi.

 

“OĞLUMLA SİYASİ BİR YOL ARKADAŞLIĞINA BAŞLADIK”

Memleket Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayları Ozan Mehmet Bozdoğan ile ilgili konuşan Başkan Bozdoğan, “Evet, oğlumla siyasi bir yol arkadaşlığına başladık. Bir baba görmek istediği duyumsamak istediği anımsamak istediği ve ona mutluluk vereceği birçok şeyi evlatları ile yapar. Doktor olarak hizmet verirken yüzlerini fazla göremedim, 1993 doğumlu oğlum. Muayeneden gelirken saat 2 buçuk olurdu sadece alınlarından öperdim. Sabahın 6’sında tekrar göreve giderdim. Hem kızım için hem oğlum için böyleydi. Şu an mutluyum oğlumu görebiliyorum, tartışabiliyorum. Onunla paylaştığım bu kent birlikte yönetilir.” ifadelerini kullandı.

 

“MECLİSE BİLE GELMEYEN MECLİS ÜYESİNİN TARSUS’LA İLGİLİ NE BİLGİSİ OLABİLİR”

Meclise dahi gelmeyen meclis üyeleri olduğunu belirterek konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan “Kent hakkında meclise bile gelmeyen meclis üyesinin ne bilgisi olabilir.  Bakın son meclislere, belediye başkan adaylığını koyan bu insanlar aylardır mecliste değiller. Mecliste ne kararlaştırılır?  Bir kentin geleceğini Tarsus’u anlatırsın. Meclis üyeleri olarak meclise gelmeyen, Belediye Başkanı olarak ne yapar. Belediye Başkanı olaraktan meclise gelmez” dedi.

 

“HİZMETLERİMİZ HALKIMIZ İÇİN”

Tarsus’un nüfusuna oranla kreş hizmetinin öneminden bahseden Başkan Bozdoğan “Düşünün bir belediye başkanı geliyor, hayalleri var, umutları var. Kent adına o sevdiği dostlarıyla, arkadaşlarıyla, hastalarıyla yepyeni bir kenti yaratabilmek için var yoluyla sabahlara kadar çalışılıyor. Ekip muhteşem, yapılan işler muhteşem ama dedikodu maalesef her yerde olduğu gibi Tarsus’ta da oluyor. Bugün birçok ilçelere ile bakın; Ekmek fabrikası yapan, kent meydanı yapan, bir sağlık yerleşkesi yapan ya da bir kültür merkezinin inşaatını tamamlamaya çalışan bir belediyeyi bulamazsınız. 5 milyonluk kentte 20 tane kreş yaptım diyor bazı illerin belediye başkanları övünerek...  350 bin nüfusa sahip Tarsus’ta biz 24’üncü kreşi açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

“OĞLUMLA BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

Ozan Bozdoğan ile bir başlangıç yaptıklarını belirten Başkan Bozdoğan “Oğlumla bir başlangıç yaptık. Yarısını başardık. Bana seçme hakkımı veremeyenler oğluma seçme hakkını verdiler. 18 tane dilekçe ile başvuruların hiçbirini işleme koymadılar.” ifadelerini kullandı.

 

“MEMLEKET PARTİSİ MECLİS ÜYELERİMİN HALUK BOZDOĞAN GİBİ ASLA BOYUN EĞMEYEN YAPILARI VAR”

Memleket Partisi Tarsus meclis üyelerinin boyun eğmeyen yapıları olduğunu vurgulayan Başkan Bozdoğan “Bütün basın mensubu arkadaşlarımın net olarak bilmesini istiyorum. İnceleyin meclis üyelerimi bütün meclis üyelerime bakın, pırlanta gibi insanlar. Çiftçisinden işçisine, profesöründen sanayinin büyük başkanlarına kadar bir listem var. Yıllarca cam sanayinin başkan yardımcılığını yapan da var. Akademik yaşantısını devam ettiren çok değerli meclis üyeleri var. Müteahhidimiz, tefecimiz yok, para satıcımız yok, defalarca davaları olan insanlar yok, Fetö itirafçısı da yok. Katili de yok, dolandırıcısı hiç yok. Bir kentin adil, hakkaniyetli ve adaletli yönetilmesi için sapa sağlam ama dim dik ayakta durup aynı Haluk Bozdoğan gibi asla boyun eğmeyen yapıları var.” şeklinde konuştu.

 

“11 OCAK’TA HALUK BOZDOĞAN E-DEVLETTEN İSTİFA ETTİ, BİTMİŞTİR”

Özgürlük adına konuşanların Haluk Bozdoğan’ı konuşmadıklarını söyleyen Başkan Bozdoğan “Can Atalay’a özgürlük istiyor musunuz, birileri de bunun için eylemler yapıyor. “Özgürlük” bakın ne kadar güzel bir ifade. Peki, Haluk Bozdoğan’ın evrensel hakkı olan seçme ve seçilme hakkını elinden alırken neden özgürlük diye bir konuşma yapamıyorlar.  Bunları lütfen hep sorgulayalım. Çünkü Tarsus'ta bu yaşanan olay Haluk Bozdoğan için değil ama Tarsus için kara bir lekedir. Ve bu lekeyi de kolay kolay ortadan kaldıramaz.  11 Ocak’ta Haluk Bozdoğan e-devletten istifa etti, bitmiştir. Sen bir yerde müdürsün ve istifa ettin müdürlüğün kalır mı?” diyerek basın mensuplarına katılımları için teşekkür etti.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.