Başkan Seçer: “5 Yılda Her Yere, Herkese Hizmet Ettik”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in‘Tarsus Seçim Koordinasyon Merkezi’ açıldı.

Siyaset Yayın: 29 Şubat 2024 - Perşembe - Güncelleme: 29.02.2024 23:35:00
Editör -
Okuma Süresi: 11 dk.
Google News

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in‘Tarsus Seçim Koordinasyon Merkezi’ açıldı.

 

Tarsuslu yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa Başkan Seçer’in yanı sıra; CHP Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin, CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç, CHP il ve ilçe örgütlerinin yöneticileri, partililer, Meclis üyeleri ve Meclis üyesi adayları katıldı.

 

‘Güzel Günler Göreceğiz Güneşli Günler’, ‘Hizmetin Adı Vahap Seçer’, ‘Adil ve Şeffaf Başkan Vahap Seçer’, ‘Tarsus Bu Kadar Güzelse Sebebi Sensin’ ile ‘Üniversitelilerin Vahap Amcası Var, İyi Ki Var’ dövizleri ve ‘Vahap Seçer Mersin Geçer’ ile ‘Geleceği Gençler Seçer, Yanındayız Vahap Seçer’ sloganlarıyla Başkan Seçer’i karşılayan Tarsus halkı, açılış coşkusunu meydandan tüm Tarsus’a yaydı.

 

Başkan Seçer: “Geleceği gençlerle beraber inşa ediyoruz”

Açılışta; “Geleceği Gençler Seçer, Yanındayız Vahap Seçer” şeklindeslogan atan gençlere seslenerek konuşmasına başlayan Başkan Seçer, “Geleceği hep birlikte ve gençlerle beraber inşa ediyoruz. Geleceğimizin umudu ve yarınlarımız sizlersiniz. Sizler bizi hayata bağlıyorsunuz, moralimizi yükseltiyorsunuz. Sizler Mustafa Kemal’in gençlerisiniz, sizlerle övünç duyuyoruz” diye seslendi.

 

Tarsus’un bir medeniyetler beşiği olduğunu vurgulayan Seçer, tarihiyle ve kültürüyle dünyanın en saygın yerleşim yerlerinden ve evliyalar kenti olduğundan söz ederek, “Tarsus demek bereket demek, Tarsus demek barış demek, kardeşlik demek, bir arada dostça yaşamak demek. Tarsuslular misafirperverdir, komşuları hasta olduğu zaman bir tas çorba alır, komşusuna gider, onu ziyaret eder, bakıma ihtiyacı varsa yapar, karnı açsa doyurur, onun üstü kirli ise değiştirir. Tarsuslular yardımseverdir, alicenap insanlardır” diye konuştu.

 

Vahap Seçer 5 yıllık sürede tüm Mersin’e hizmet etti”

Mersin’in en yüksek nüfusa sahip olan ve tarihsel süreç boyunca bu bölgenin ekonomisine yön vermiş Tarsus’a hizmet etmenin görevleri olduğundan bahseden Seçer, “Hemşehriniz Vahap Seçer 5 yıllık sürede sadece Tarsus’a değil; Mersin’in tüm ilçelerine, Toros Dağları’na ve ovasına hizmet etti. Bu hizmeti yaparken de adaleti sağladı, adaletsizliği ortadan kaldırdı. ‘Bu ilçe bana oy verdi, bu mahalle bana oy vermedi. Bunlar benden, bunlar benden değil. Bunları severim, bunları sevmem’ demedi. Çünkü hemşehrinizin kalbi insan sevgisiyle dolu. İnsanları ayırmadı, onun için hizmet etti” ifadelerine yer verdi.

 

“İnsanları ayırmadan hizmet etmenin ne olduğunu Türkiye’ye ilan edeceğiz”

5 yılı bitirdiklerini sözlerine ekleyen Seçer, CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç ile birlikte 1 Nisan’dan itibaren Mersin halkı için hizmet üretmeye devam edeceklerini kaydederek, “Sizlerin sayesinde ve sizlerin desteğiyle, hizmetin, insanlara insanca sevginin ve davranışın, onları ayırmadan hizmet etmenin sandıktan çıkan sonuçla Türkiye’ye ne olduğunu ilan edeceğiz. Göreceksiniz bugüne kadar ne partime, ne 2019’da şahsıma oy vermemiş birçok yerden, mahalleden ve sandıktan şahsıma ve partime oy çıkacak. Bunu insanlar hizmet aldıkları, samimiyet ve sevgi gördükleri için yapacaklar. Bizi mahcup etmeyecekler, bizi yalnız bırakmayacaklar, bize güç, moral ve kuvvet verecekler. Ben Mersinlilere inanıyorum ve güveniyorum” dedi. Seçer’in sözleri sık sık; “Tarsus Seninle Gurur Duyuyor”sloganları ile kesildi ve Seçer de; “Ben de Tarsuslarla gurur duyuyorum” dedi.

 

Büyükşehir olarak Tarsus’a yapmış oldukları çalışmalardan da söz eden Seçer, “Tarsus’un bütün caddeleri güzelleşiyor. Ana caddeleri Mersin Büyükşehir Belediyesi ihya etti, güzelleştirdi, altyapısını yeniledi ve Tarsuslulara yakışır caddeler haline getirdi. Gelip Tarsus’umu bu kadar modernleşmiş, tertemiz yollarıyla ve caddeleriyle gördüğüm zaman mutlu oluyorum” diye belirtti.

 

“Halkın parasını halka harcıyoruz”

Tarsus’a sadece yol yapım çalışmaları için 4,5 yıllık sürede 607 milyon TL bütçe ayırdıklarından söz eden Seçer,  “Bu maliyet, bugünün parasıyla 1,5 milyar TL’den aşağıya değildir. Tarsus’umuza helali hoş olsun, Tarsus’umuza yakışır. Bu para sizin paranız, bize sizlerin vergisinden geliyor. Diyorlar ki; ‘Biz hükümet olarak belediyelerin payını artırdık, onlara çok para gönderiyoruz.’ İyi de kimin parasını kime gönderiyorsun? Halkın parasını halka harcamak üzere gönderiyorsun. Bu halka helal olsun. Onların parası. Tabi ki harcayacağız. Fazlasını, çok daha fazlasını hak ediyorsunuz. Kazanıyorsunuz ödüyorsunuz, mazot yakıyorsunuz ödüyorsunuz, elektrik tüketiyorsunuz ödüyorsunuz, hava alıyorsunuz havadan bile vergi alınıyor. Bu paralar size helaldir, bu hizmet sizlerin hakkıdır” diye konuştu.

 

“Sosyal belediyecilik nasıl olur 5 yıldır tüm Türkiye’ye gösterdik”

Sözlerine;Sosyal belediyecilik nasıl olur 5 yıldır tüm Türkiye’ye gösterdik” diyerek devam eden Seçer, Mersin’de öğrencilerin toplu taşımayı 1 liraya kullandığından, Mahalle Mutfaklarında 3 çeşit yemeğin 10 liraya verildiğinden de söz ederek, sosyal belediyecilik alanında hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi verdi.

 

Mersin Büyükşehir’in yaptığı tüm hizmetlerde en kaliteli ve en güzelini vatandaşa sunduğunu belirten Seçer, kadınlar, çocuklar ve özel gereksinimli bireyler için sunulan hizmetlerde ise pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydetti. Seçer, “Kadınlara, çocuklara, engellilere, dezavantajlı gruplara yardımcı olan, onlara katkı sunan bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onların yaptığı vazife kutsal vazifedir” diye konuştu.

 

“Memnuniyet oranı en yüksek belediye Mersin Büyükşehir Belediyesi’dir”

Belediyecilikte her şeyin beton olmadığını söyleyen Seçer, Mersin Büyükşehir’in her konuda çığır açtığını söyleyerek, “İlk kez Mersin ölçeğinde bir şehrin yer altı Metro temelini Mersin Büyükşehir Belediyesi attı. Biliyorsunuz, biz iktidar belediyesi değiliz ama mevcut imkânları en iyi şekilde değerlendiren, en iyi belediyecilik örnekleri veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak bu imkânları en iyi şekilde kullanıp sizlere 5 yıl boyunca en iyi hizmetleri getirdik. Tüm Türkiye’de büyükşehir belediyeleri içinde memnuniyet oranı en yüksek belediye Mersin Büyükşehir Belediyesi’dir” sözlerine yer verdi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı’nın güçlü olduğunu ve yurttaşlar için her zaman en iyi hizmeti hayata geçirdiğini ifade eden Seçer, “Türkiye zengin bir ülke, belediyelere çok iyi para geliyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi güçlü bir belediyedir, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı güçlü bir Başkan’dır. Halkın karşısına çıkıp;‘Param yok, pulum yok, hükümet beni engelledi, param yetmedi’ demeyeceksin. 5 yıl süre boyunca her zaman dimdik ayakta durduk. İşte belediyecilik budur” diye konuştu.

 

Seçer’den Tarsus’a tramvay sözü

Hizmetlerinin hız kesmeden devam edeceğini kaydeden Seçer, Tarsus’a ikinci 5 yılda tramvay yapma sözü verdi. “Sözüm sözdür” diyen Seçer, “12 kilometrelik ön projeyi yaptık, Ulaştırma Bakanlığı ve Alt Yapı Genel Müdürlüğü’nde onay aşamasında. Ben görevde olduğum süre içerisinde sizleri Tarsus tramvayına kavuşturacağım. 5 yıllık süre içerisinde önemli hizmetler yaptık. Gelecek dönemlerde yapacağımız çalışmaların, hizmetlerin projelerini hazırladık” dedi. Aynı zamanda her yaştan vatandaşın vakit geçirebileceği bir sosyal tesisinde Şelale Otel yerine yapılacağını duyuran Seçer, “Çocuklarınızı alıp hoşça vakit geçireceğiniz alanlar yaratacağız. Çocukların tiyatro, film izlemesi için salonlar olacak, oturup kahvaltı yapıp, çay-kahve içeceğiniz alanlar olacak. Bunun sözünü de size veriyorum” diye konuştu.

 

Dar gelirli binlerce vatandaşa ‘Sosyal Konut’ sözü

Hızla artan ve vatandaşın belini büken kira fiyatlarına karşı ‘Sosyal konutlar’ yapacaklarını ve uygun fiyatlara kiralayacaklarını belirten Seçer, “Depremden sonra Mersin yoğun göç aldı. Tarsus’un nüfusu artacak, konut sorunu artacak. Parası olan için sorun yok ama parası olmayan ve dar gelirli yurttaş için binlerce sosyal konut yapacağız. Satma amaçlı değil, bu konutları halka uygun fiyatlara kiraya vereceğiz. Bu da size sözümdür” diye müjdeledi.

 

“Gecemizi gündüzümüze katacağız, sizleri mutlu edeceğiz”

Yerel seçimlerde tarihi bir farkla hem Büyükşehir Belediyesi’ni hem de diğer ilçe belediyeleri kazanacaklarına inandığını söyleyen Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde hemşehrinizi Tarsus’tan tarihi bir oyla, tarihi bir farkla Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağınız konusunda sizlere inanıyorum ve güveniyorum. Sizleri seviyoruz, sizlere hizmet için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da gecemizi gündüzümüze katacağız, sizleri mutlu edeceğiz”dedi.

 

Boltaç: “1 oy Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’na, 1 oy Tarsus’ta şahsıma”

Yeni dönemde Tarsus’un hizmete doyacağını söyleyen CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç, “Sizin olanı size vereceğiz. Bu memleketi tarım, sanayi, turizm kenti yapacağız, kimliğine kavuşturacağız. 1 oy Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’na, 1 oy Tarsus’ta şahsıma. 1 oy daha var o da bizim Meclis üyelerine” diye konuştu. Tarsus’un hoşgörünün, birliğin, beraberliğin kenti olduğunu vurgulayan Boltaç, “Vahap Başkan sizin gönüllerinizi fethetmiş, ben de fethetmek istiyorum. Gönlünüzü fethetmeye geliyorum” diye konuştu. Program; merkezin açılışının gerçekleştirilmesinin ardından sona erdi.

 

Seçer, Tarsus’ta pazar ziyaret etti

Açılış öncesi pazar ziyareti yapan Seçer, pazar esnafı tarafından ‘Büyük Başkan’ sloganlarıyla karşılandı. Seçer, esnaf ve yurttaşlardan sık sık hizmetler için teşekkür ifadelerini duydu. “Bir insana belediye başkanlığı bu kadar mı yakışır?” diyen bir esnaf, her zaman Seçer’in yanında olduklarını söyledi. Destekleri için Tarsuslu yurttaşlara teşekkür eden Seçer, Mersin halkının memnuniyetini devam ettirmek için hizmetleri sürdüreceklerini belirtti.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.